WWW.XONINET.NICETHEME.COM
January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


S’ka krizë në futbollin italian

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

default S’ka krizë në futbollin italian

Mesazh nga xsas prej Sun 22 Mar 2009, 00:13

S’ka krizë në futbollin italian

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini nuk beson se Italia është duke kaluar në krizë ndërkombëtare pas rezultateve të fundit dëshpëruese në Ligën e Kampionëve. Platini ka theksuar se Italia është ende kampion i botës dhe se në katër vitet e kaluara, ekipet italiane kanë shkuar deri në finale të Ligës së Kampionëve, por edhe kanë fituar. “Italianët frikësohen të humbin ekipin e katërt në Ligën e Kampionëve, por janë 52 asociacione kombëtare që do të kishin pasur ta kenë të dytin”, deklaroi Platini për rrjetin televiziv italian, Sky.

“Nuk është krizë, nga shkalla kombëtare, Italia është ende kampion i botës, ndërsa sa u përket klubeve, a duhet t’ju vlerësojnë vetëm pse një futbollist e ka humbur një penallti? Ose për shkak se Ibrahimoviç goditi shtyllën në vend se të shënojë? Apo Juventus që ishte shumë afër. Nuk mund të themi se futbolli italian është në krizë apo se futbolli anglez është më i fortë, sepse disa vite më parë Juventus dhe Milan ishin në finale”, shtoi ai.

Të gjitha ekipet italiane Inter, Juventus dhe Roma dështuan të kalojnë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ndërsa Anglia përfaqësohet nga katër klube. “Asgjë nuk ka ndryshuar, në fushë nuk i shoh ekipet italiane në krizë”, përfundoi Platini.
avatar
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 28
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 323225
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi